MARSA ALAM (DUGONG) – DAEDALUS REEF (VASARHAID) – BROTHER ISLAND (REBASHAID)

Kõik magusamad Punase mere sukeldumispaigad ning elu luksuslikus laevas MY Betel Gueser
NB: Reisisumma on võimalik tasuda kahes osas!

SAFARI KIRJELDUS:

Sukeldumisreis.ee eesmärgiks on pakkuda üheskoos nii kvaliteetseid ja maailmaklassi kuuluvaid sukeldumisi, kui ka pidevat meelelahutust ning mõnusat olemist selle juurde.

Oma unistuste sukeldumised leiavad menüüst nii ajaloohuvilised vrakisõbrad kui korallriffide austajad. Lisaks sukeldumistele naudime elu kõikide mugavustega safarilaevas, kus vaim puhkab rutiinist ja keha kogub D-vitamiini. Selle nädala kohustused on järgmised:

Sukeldumine soojas ja sinises vees, magamine, puhkamine, söömine, lobisemine, nautimine, päevitamine, pikutamine. Kui see sulle sobib, siis tule ka!

PÄEVAKAVA:

Novatours reisikorraldaja tšarterlend suunal Tallinn – Hurghada, stardib 08. Aprill kell 07:00 ja Hurghada lennujaamas maandume orienteeruvalt kell 11:10. Edasi, pärast boksipeatust kohalikku taxfree poodi, algab 30 minutiline transfeer Hurghada sadamasse. Sõidu käigus teeme ära kerge briifingu, kus paneme paika esimese päeva sukeldumisplaani ning teeme ka laeva lühitutvustuse.

Laeva jõudes toidame keha ja vaimu lõunasöögiga ning jaotame sukeldujad kajutitesse. Laev hiivab oma ankru järgmise päeva hommikul ja asume liikvele mööda Punast merd. Safarilaev koos oma meeskonnaga teenindab meid 24/7, pakkudes nii rikkalikke söögikordi, maasikamaitselist õhku balloonidesse ja vajadusel abikätt varustuse selga venitamisel.

red-sea4

08. APRILL:

Esimese päeva sukeldumistega alustame kohe peale laevale jõudmist. Sukeldumisi teeme 1-2, millest esimene profiililt lihtsam check-dive, et vajalikud kilod vööpeale saaksid. Kindlasti proovime ka oma õnne Port Chalebi sadama lähistel asuvas sukeldumispaigas, kus võimalik kohata Dugongi.

napoleon-home2

Esimene täispikk sukeldumispäev on meil 09. Aprill, kus teeme kokku 3-4 sukeldumist. Päev algab meil varahommikul, et kohe pärast päikesetõusu esimestena vees olla. See garanteerib suurte ja haruldasemate mereloomade kohalolu. Külastatavate sukeldumispaikade ja seal ees ootavate saladuste kirjelduse leiate siit:

BROTHER ISLAND:

Brothers Islands on tõlge Araabia keelest, El Akhawein – kaks venda. Big Brother on 400m pikk ja sisaldab endas vapustavat seinasukeldumist ja põnevat vrakisukeldumist. Seinad on kaetud pehmete korallide, merirooside ja kõvade korallidega. Tihtipeale näeb barrakuudasid, jackfish’e ja tuunikala ning kohata võib ka suuri napoleon kalu. Vabalt võib märgata ka erinevaid hailiike nagu hall riifihai, vasarhaid,hõbetippe ja valgetippe, kes kõik tulevad toituma väiksematest riifikaladest. Numidia on hiigelsuur kaubalaev, mis lebab põhjapoolsel platool. Tema ahter on kiilunud saare sisse kinni u 80m sügavusel ja ta lebab vastu saart peaaegu vertikaalselt. Kuna ta on vee all lebanud juba peaaegu 100 aastat, siis on temast saanud üks osa riifist ning kodu paljudele kaladele ja korallidele.

red-sea3

DAEDALUS RIFF:

Daedalus või Abu el Kizal on väike ringikujuline riff otse keset Punast merd. Rifff ise on vaid 500m lai ja asub ta Egiptuse ning Saudi – Araabia vahel. See sukeldumispaik peidab endas sügavad sinised seinad koos väikeste platoodega 30 ja 40 m vahel. Riffi kauge asukoht ning tugevad hoovused muudavad paiga sedavõrd eksklusiivseks, et rohkete kalaliikide ja ilusa koralli olemasolu on garanteeritud.

Riffi ida külg on tuntud oma väikeste tunnelite, koobaste ja läbiujumiste poolest, lääne küljel seevastu ootavad meid värvilised kalad, mis on segunenud ilusa pehme koralliga. Riffi tuntuim külg ehk ida sein tutvustab meile kõiki Punase mere suuremaid isendeid. Aegade jooksul on seal sukeldujad silmanud tuunikala, barrakuudat, vasarhaid, hallhaid, mantat ja isegi vaalhaid.

reef-home3

14. APRILL:

Sukeldumissafari viimane päev, kus oleme jõudnud Port Chalebi sadama lähistele. Kokku teeme sellel päeval 1-2 sukeldumist, millest viimane saab olema traditsiooniliseks muutunud stiilikas.

Õhtul on sukeldujatel võimalik minna tutvuma sadama ööeluga. Kõik koos saame nautida väga häid kalatoite ning sinna kõrvale rüübata kokteili enda poolt kaasa võetud meelepärastest jookidest. Lendu tagasi koju alustame 15. aprill ja koduses Tallinnas maandume orienteeruvalt kell 20:15 õhtul.

daedalus-reef-home4

SAFARIPAKETT 1490.- €:

(Kuni 31.12 kehtib registreerujatele soodushind 1390.- €)

Novatours tsarterlend:

08.APR: Tallinn – Hurghada väljalend kell 07:00 ja maandume orienteeruvalt 11:30

15.APR: Hurghada – Tallinn väljalend 12:10 ja maandume orienteeruvalt kell 18:40

Kõik kohapealsed transfeerid

Safarilaev – suur ja luksuslik MY Betel Gueser

Majutamine kahestes kajutites (7 ööd), kõigis duss ja wc.

Kõik söögikorrad, suupisted, karastusjoogid, kohv ja tee

Sukeldumised 3-4 korda päevas (välja arvatud esimesel ja viimasel päeval)

Balloon ja raskusvöö

Uute lisadena hinna sees:

Nitroxi segamine laeval

Õlu laevas

Lisadena: 

Varustuse kaasalaenutamine: info@barrakuuda.ee või info@sukeldumisreis.ee

Soovijatele barokambri kindlustus 10.00 €

Varustuse rent nädalaks 58.00 €

Egiptuse viisa 25.00 €

OWD avavesi 150.00 €

AOWD kursus 200.00 €

Nitroxi koolitus 100.00 €

Registreerumine: Kui otsus kindel, siis registreeri ennast varakult: info@sukeldumisreis.ee

Registreerimisel palun näita ära: osalejate nimed, isikukood ja sukeldmistase.

Lisainformatsiooni ja nõu saab küsida e-maililt: info@sukeldumisreis.ee, info@barrakuuda.ee või helistades telefonil 56 97 88 10

NB: Meie reisikorraldaja on Novatours OÜ!

Video

Kontakt